45,3 KİLO ZAYIFLAMA BAŞARISI ve HK PERFORMANS FARKI!

Zayıflama Kampı Egzersizleri

1.       Lütfen yemek çeşitliliğindeki değişimi program öncesi ve bugün geldiğimiz noktada karşılaştırarak değerlendiriniz.

Program öncesi yemek çeşitliliği diye bir kavram yoktu bende, “nasılsa battı balık yan gider ” misali önüme geleni canımın istediği her şeyi tüketiyordum. Sonrası ise neden yedin diye pişmanlıkla kendimi suçluluk duygularıyla baş başa bırakıyordum:(

Şimdi öğrendim ki kendime verdiğim en büyük zararlardan biriside bu tür negatif düşüncelerle ve şartlandırmalarla yapıyormuşum ve her yemek sonrası bir daha, daha az tüketim yapacağım diye kendimi koşullandırıyordum ama nedense bir dahaki öğünlerde bunu hiç gerçekleştiremiyordum.Yanlışlar içinde yanlışlıklarla tek başıma boğuşuyormuşum.

Bu gün geldiğim nokta ise yemek çeşitliliğinde daha seçiciyim, önüme geleni yemiyorum, yediklerimin veya tüketimdeki tercihlerim bana aynı benim bedenime sunduğum saygı gibi bana geri döneceğinin farkındayım, hani derler ya “ektiğini biçersin” şu an bu şekilde algılıyorum bedene de neyi ekersek onu biçeriz.

2.       Lütfen tüketimde değişen miktar algınızı program öncesi ve sonrası şeklinde değerlendiriniz.

Program öncesi bende tüketimde miktar kavramı yoktu. Tıka basa yemek içmek tüketmek vardı. Canım ne istiyorsa tüketiyordum sonra ise kendi kendime iç hesaplaşma başlıyordu ama bu hesaplaşma hiç bitmiyordu. Bitmediği içinde sürekli kendimde açlık hissediyordum.

Program içinde ve sonrası ise gerçek doyumun yiyeceklerde olmadığını yaşadım. Gerçek lezzetlerin,  gerçek tatların yiyeceklerde olmadığını fark ettim ve her şeyden kısıtlama olmadan DOYUMLUK değil tadımlık tüketmem gerektiğini anladım yani ZEHİR MİKTARDAYDI bunu algıladım.

3.       Sıcak ve soğuk içeceklerdeki şekere bakış açısı ve miktar algısını program öncesi ve bugün şeklinde değerlendiriniz.

Sıcak ve soğuk içeceklerde şekere çok fazla önem vermezdim yani olsa da olmasa da önemli değildi. Güya kendimce orda şekere karşı korumaya aldığımı düşünüp kendi kendime teselli verirdim tabi ki asıl olan gerçekle hiç alakası yokmuş bunu fark ettim. Tatlıyı severim ama düşkünlüğüm yoktur. Bazı durumlar dışında kastım program öncesi o an elime ne gelirse her türlü tatlıyı miktar kavramı olmadan tüketebiliyordum doyuncaya kadar gerçi hiç doymazdım da 😦

Program içinde ve sonrasında 3 kelimenin önemini anladım:

ZEHİR, MİKTAR, TADIMLIK… Bu kelimeleri takip ettiğim sürece bu konuda sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum.

4.       Normal zamanlarda tatlı yeme isteğinizi program öncesi ve şimdi şeklinde değerlendiriniz.

Normal zamanlarda tatlı yeme isteğimin zamanı saati vakti yoktu. Gece-gündüz canım ne zaman isterse kalkıp tüketirdim ki evde dolapta her zaman tatlı türü yiyeceklerden bulunurdu. Evet düşkünlüğüm yoktu ama dolapta var ya hadi ağzım tatlansın diye bir tane yerdim “aaa  güzelmiş bir tane daha  yiyeyim” derken   nerdeyse 1 haftada tüketmem gereken tatlıyı bir seferde  tüketebilirdim.

Şimdi böyle değil,  tatlı dolabımda bulundurmuyorum.  Olsa da beni çekmiyor tatlı çünkü ben daha güzel doyumlar ve tatlıların tadını aldım 🙂 Şimdi tüketsem de keyiflik için tüketiyorum.

5.       Stresli, sıkıntılı, negatif duygu ve düşünceli olduğunuz zamanlardaki tatlı yeme isteğinizi program öncesi ve şimdi olacak şekilde yazınız.

Program öncesi,  böyle durumlarda sadece tatlıya değil her türlü zararlı yiyeceklere karşı yemek isteğim artardı her şeyden canımın istediği ya da elimin altında bulunan her şeyden tüketirdim.

Online Sistemi olan KİLOBEKÇİLİĞİ PROGRAM sonrası, böyle durumlarda nefes egzersizlerimle ve kendime zaman ayırabilmenin keyfini tadını çıkarmayla düşüncelerimi yoğunlaştırdığım için tatlı yemek, tüketmek isteğim çok fazla olmuyor olsa da kısıtlama yoktu biliyorum doyuma ulaşmak için tadımlık tüketim vardı.

6.       Açlık kavramı, duygusal ve ruhsal açlığın tanımı ve bu anlamda yaşadığınız duygular ve tercihleri program öncesi ile kıyaslayınız?

Açlık kavramı,  program öncesi ben hep açtım ne kadar yesem doyuramıyordum kendimi, midem dolu ama ruhum açtı bunu da yiyeceklerle doyurmaya çalışıyordum tabi ki yine yanlışlıklar içinde boğularak:(

Ruhsal açlığın tanımı ise bana göre asıl doyum, özgürlük ve huzur birde bunlara doğru bilincinde ekleyebilirsek kendimize o zaman ruhsal açlığı hayatımızdan çıkarmış oluruz.

Şimdi ise, yapay açlıkların dışında açlık hissetmiyorum. Çünkü ruhumu doyurmayı başarabiliyorum artık ve tüketimlerimde keyiflik ve tadımlık yapacağım bunda sonra.

7.       Lütfen egzersize bakış açınız, sürekliği ve günlük hareketlilik faaliyetlerimiz de program öncesi ve sonrası şeklinde ki düşüncelerinizi yazınız.

🙂 Egzersize bakış açım program öncesi sadece ve kilo vermek içindi. Evet, “sağlık için spor şart” der uzmanlarımız ama ben bunu anlayamıyor algılayamıyordum.

Şimdi ise, egzersize bakış açım nefes almak kadar önemli ve gerekli bir ihtiyaç benim için.

8.       Lütfen başarıya olan inancınız, zayıflamaya bakış açınız, ben başarabilirim-zayıflayabilirim düşünceniz ve bu konuda kendinize olan güveninizi program öncesi ve sonrası şeklinde yazınız.

Programa başlamadan önce benim bakış açım şuydu:

Ben asla başaramam-zayıflayamam zayıflasam da istediğim kiloya ulaşamam”   diye düşünüyordum.

Hedef kiloma 60 yazmayı bile büyük bir korkuyla yazdım. Bu düşünceler içerisindeyken bile demek ki hep bir küçük umut varmış bende ki şu an buradayım.

Sisteme katılmadan önce zayıflama başarı hikayelerini okudukça kendime cesaret veriyordum “sen de yapabilirsin,  başarabilirsin” diye ama bu umutla bile korku vardı hep bende çünkü senelerdir başaramıyordum ya ne yapsam olmuyordu ya sanrım onun verdiği korku ve düşüncelerdi bunlar ama ne olursa olsun denemeye değer dediğim ve o cesaretimi toparlayıp HK PERFORMANS AİLENİZİN küçük bir üyesi olduğum için çok şanslıyım.

Program sonrası düşüncelerim ise tam tersi;

Şimdiye kadar kendime eziyet ettiğime onca harcanan maddiyatlar ve en önemlisi de asıl içimdeki BEN ile tanışamadığıma, hayatta imkansız diye hiçbir şeyin olmadığına bunları anlamak kavramak biraz zaman alsa da en sonunda BAŞARMAK ve HEDEFE ulaşmak insanı her zaman bir sonraki BAŞARILARA adım attırabiliyormuş.

9.       Lütfen zayıflama konusunda Kilobekçiliği programı hakkındaki düşüncelerinizi ve programa olan güveninizi program öncesi ve sonrası şeklinde yazınız.

Sisteme katılmadan önce sistemi sürekli takip ettim, takip ettiğim süreçte sisteme merakım fazlalaştı ve içimde bir ışık uyandı işte bu dedim kendimce doğru olan bu dedim. Çünkü sisteme henüz daha girmemişken sitedeki paylaşımlar, zayıflama hikayeleri, başaranlar okudukça sistemi daha çok BENİMSEMİŞTİM.

Evet, acabalarım, korkularım  “bende yapabilir miyim?” diye sorgulamalar hep vardı ama önemli olan bu korkuları yenip daha da üzerine gitmekti, gidebilmeyi başarmaktı…

Bana göre ve bu aşamaları yaşamadan da anlayamaz çözemezdim. Bunun için her ne olursa olsun denemeye değer diye düşündüm. Daha önce kullandığım zayıflama kapsülleri, bitki çayları gibi yalan olursa bir kez daha umudumu kaybedip kabuğuma çekilip umutla başka bahara kaldı diye bekleyecektim. İyi ki de öyle yapmamışım iyi ki kendimde o cesareti toparlayıp  bu güzel CANDAN SICAK ve SAMİMİ HK Performans AİLESİNİN  küçük bir üyesiyim.:)

Neydi nasıl bir olaydı kilobekçiliği:

Kilobekçiliği bütün mucizelerin bir araya toplanması demek bana göre… Kilobekçiliği, her sorunun cevap bulabileceği  çarelerin asla tükenmediği bir ortam…

Kilobekçiliği imkansızların yaşanmadığı, ilklerin yaşandığı ve her geçen gün kendinden ÖZÜNDEN bir şeyler öğrendiğin, özüne ve kendine doğru olan her şeyi katabildiğin bir sistem bana göre.

Kilobekçiliği  GELİŞEREK DEĞİŞİM ve FARKINDALIKLARLA  dolu bir  sistem bana  göre ACABALAR, KEŞKELERE hiç yer verilmemiş  ve her düştüğünde  kolundan tutup  kaldırmayı başarabilen koskocaman bir  AİLENİN  en önemli  bir ferdi bana  göre   🙂

10.   Giyim tarzınız ve giysilerinize bakış açınızı, program öncesi ve sonrası giyim algınız ve düşünceleriniz nasıl?

Giyim tarzım program öncesi 🙂

Geniş salaş giysiler genelde fiyatı çok önemli değil yeter ki beni zayıf göstersin, fazlalıklarımı belli etmesin ama bir o kadar da spor ve şık giyim olsun, hım birde koyu renkleri tercih ederdim. (Niye? Daha zayıf gösteriyor diye) kendimi kandırıp onunla mutlu olmaya çalışıyordum işte çünkü seçenek fazla yoktu 😦

Program sonrası tercihlerim ise:)

Aynanın karşına geçip kendime yakıştığını gördüğüm hissettiğim ve beğendiğim her kıyafeti tercih ediyorum ve artık istediğim her tarzdan kıyafet seçimlerinde seçenekler çoğaldı:)

Geriye ne kalıyor? Bu mutluluğun doyumun keyfini sürmekten başka 🙂

D.Y.


ALINTI: Okumuş olduğunuz PSİKOLOJİK ZAYIFLAMA üzerine ALGI DEĞİŞİM DEĞERLENDİRMESİ http://www.hk.com.tr adresinden ALINTIDIR! Yazının devamını ve daha fazla zayıflama başarı yazısı okumak için lütfen siteyi ziyaret ediniz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s