33 Kilo Zayıflama Başarısı!

Bir gün karşına bir mucize çıkacak ve her şey tersine dönecek deselerdi inanmak zor olurdu…

Benim yıllarca süren şişman, Obez, Morbit, yolculuğumda sayısını bile unuttuğum, onlarca Doktorlar, bir o kadar Diyetisyenler, sağlık merkezleri, Akupunkturlar, Karboksipunktur, Hipnozlar, Liposuction, Mide Kelepçesi, İlaçlar, Bitkiler, çaylar, ot, çer, çöp ne varsa denemiş ama yine de başaramamış olan ben, hep suçu kendimde aradım. İradesiz olan bendim!

Oysa ne çok harfiyen uyguluyordum, yine de olmuyordu. Verdiğim 3-5 kiloların tadına varamadan tekrar geri alıyordum.
Çektiğim onca ıstırabın, denediğim onlarca yöntemin, harcanan paraların, kaybolan yıllarımın, çalınan umutlarımın, yok olan hayallerimin ağırlığı altında ezilmiş, bitmiş, tükenmişken işte o mucize karşıma çıktı ve her şey tam da istediğim gibi tersine döndü.

Yıllarca başaramamışlığın ezikliği ile sormuştum beni karşılayan HALİL KARGULU’ya. ”Peki, ben de başarabilecek miyim?” diye. Mümkün dedi! Söylediği gibi oldu!

Bu öyle bir sistem ki bu sistemde başaramamak kayıtlı değil. Bu sistemde maskeye gerek yok. Bu sistemin mağlubu yok.
İşte böyle başladı benim yolcuğum da…

Her türlü yöntemi denemiş olan ve bu konu ile ilgili her şeyi bilen ben, bir türlü başaramıyordum. Bütün inançlarımı kaybettiğim, böyle bir zamandı kilobekçimin karşıma çıkması.

Ve bana öğrettiği ilklerden biri de “ çok bildiğini sanmanın yanlışlığıydı.” Bunu öyle sert yapmıştı ki bildiğim her şeyi kısa sürede unuttum ve her gün yeni baştan öğrendim ama öğrenmek o kadar kolay olmuyordu. Kilobekçimin defalarca kafama vurması gerekiyordu.
Bana, Teslimiyetin kaybetmek değil KAZANMAK olduğunu, yaşamın anlamını, kendime yakışanı yaşamamı, başka türlü düşünebilmenin temelinde beyni temizlemek olduğunu, ruhundan verilen kiloların gerçek mutluluk sebebi olduğunu öğretti.
Biraz ZEYTİN… dedi. AZ olmanın aslında ÇOK olduğunu öğretti.

GELİŞEREK DEĞİŞİM modelinde bütünü görerek ANI yaşamasını öğretti kilobekçim bana. GELİŞEREK DEĞİŞİMİ bilinçle, keyifle, ısrarla, inatla, azimle ve inançla anlattı. Benim sürecimdeki en önemli olgu, ruhsal ve duygusal iyileşmem ve GELİŞEREK DEĞİŞMEM oldu.

Onunla bu süreçteki yolculuğumda yaptığım sohbetler hep rahatlatıcı, hep doyurucu, hep şaşırtıcı, hep yeni baştan öğreticiydi.
“Gözünü hedeften ayırma, çünkü kalktığın çıkış noktası geride kaldı ve sen o noktayı yaşayıp mutsuzluğunu gördün. Senlik olmadığı için harekete geçtin. Bu yolda düşebilirsin, kafayı gözü yarabilirsin, bacağını eline alıp koşmak durumunda kalabilirsin ama tek bir gerçek var ki o da eninde sonunda hedefe varabileceğin gerçeğidir” dedi.

İşte bu yolda defalarca düştüm. Her düştüğümde ben fark etmeden beni o ayağa kaldırdı.
Burada kaybederken kazanan olan elbette mümkündü. Bende tüm HK PERFORMANS ailesi üyeleri gibi kaybederken kazandım. Kaybetmek için hep acelem vardı. Kaybederken kazanmak yolundaki, kaybettiklerim ne kadar değersizse, kazandıklarımın parayla, pulla pahası yoktu. Kaybederken kazanmanın kuralı, kaybetmek için en az bir kişinin kazanan olmasıydı.

İşte O tohum misali doğru toprağı bulduğunda filizlenip ağaca dönüşmek mi, yoksa eskiden yaptığım gibi kurda kuşa yem olmak mı? Karar vermem gerekiyordu. Bu bir tercih meselesiydi ve ben filizlenip ağaç olmayı seçtim.

Bu yolda benim kilobekçim, bazen arkadaş, bazen dost, bazen acımasız, bazen şefkatli, bazen diktatör, bazen sırdaş, bazen sinirleri alınmış gibi, bazen psikolog, bazen sabır taşı, bazen kardeş, bazen anne ama hep PATRON’du.

Ben 80’li rakamları en son 20li yaşlarımda görmüştüm. Bu gün 80li rakamı görünce tartıda, şaşkınlığım müthişti. Aslında ağlamalıydım ama sevincim öyle büyüktü ki ağlayamadım bile. O halde bu şişmanlık yolunda yürüyen herkesin bir kez buradan HK Performanstan yolunun geçmesi gerekiyor. Evet, benim yolum buradan geçti ve başkalaştım.
Bu çatı altındaki, Kilobekçime, Halil Bey’e ve emeği geçen herkese ama herkese sonsuz teşekkürler.

“Bedenin kölesi olan hiçbir ruh, özgür değildir”

Vedaları sevmem. Bu da bir veda değil aslında ÖZGÜRLEŞMEK!

Ruhumun tutsaklığı bitti!

“Kocaman bir kutu gibidir hayat. İçi sürprizlerle dolu. Tahmin etme yanılırsın dedi kilobekçim, HAYAL et

Her başarının temelinde bir DÜŞ vardır. Benim düşlerimi gerçek kılan Kilobekçime sadece teşekkür etmek yetersiz kalır. Yine de teşekkürler koca yürekli adam.

Beynimin hükümdarı! Her ne yaparsam yapayım iç sesim olan Kilobekçimi beynimde de ondan kurtuluşum olmadığı için beraberimde götürüyorum.

S.G

zayiflama_kampi_003

Açıklama:

HK Performans Zayıflama Kampı tam olarak doğru yerdir.  Doğa içinde, temiz havayı soluyarak yapılan faaliyetlerle spor salonlarına tıkılarak yapılan egzersizler hiç aynı kefeye konulur mu? Pek çok insan, kamp denildiği an, sürekli sporların yapıldığı, zoraki uygulamalarla, baskı altında hissedecekleri bir işkence merkezi hayal ediyor. HK Zayıflama Kampı programında böyle bir durum söz konusu değildir. Gerek ruhsal açıdan algı değişimi eğitimleri, gerek bedensel aktiviteler olsun, her zaman hayatın bütün renklerini yaşayacağınız fakat bir o kadar da hedef odaklı çalışmaları bünyesinde barındırır.

HK Performans zayıflama kampı sürecinde hayata bir bütün olarak bakmayı, önce kendinizi sevmeyi,  gelişerek değişmeyi öğreneceksiniz. Hem bedene hem de ruhunuza hitap edecek, en etkili yöntemleriyle HK Performans zayıflama kampı sizi değiştirecektir. Sizlerin bile kendine inanmadığı zamanlarda biz, başaracağınıza inandık ve hep birlikte hedefe ulaşmanın sevincini paylaştık.  İmza attığımız sayısız başarılarımızı takip ederek sizler de tanık olabilirsiniz.  HK zayıflama kampı farkı, üyelerimizin deyimiyle‘’ ANLATILMAZ YAŞANIR!’’

HK sizi çok yönlü destekler, geliştirir ve değiştirir!

HK PERFORMANS EĞİTMENLERİ

Not: Yukarıda okumuş olduğunuz makale HK Performans üyesi tarafından yazılmıştır. Devamı ve daha fazlası için LİNKE tıklamanız yeterlidir. www.hk.com.tr/basarilar.asp

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s