BEYNİNİZE TAKAMADIĞINIZ KELEPÇE MİDEDE ASLA İŞE YARAMAZ!

Kilo probleminde de farketmemiz gereken şeylerin en başında şu geliyor; “Mideni suçlamaktan ve cezalandırmaktan vazgeç, midene takacağın kelepçeyi beynine tak, alışkanlıklarından arın ve hayatta olan varlığının farkına var!”

HK PERFORMANS Zayıflama Çemberi Yorumları

HK PERFORMANS Zayıflama Çemberi Yorumları

İnsanlar beynin alışkanlıklardan ileri gelen oyunlarına yenik düşüp kilo gibi bir canavarla savaşmak zorunda kalıyorlar. Bunu da mideye mal edip, yılanın başını ezercesine kesip, kelepçeleyip, içine balon hapsedip bu sorundan kurtulmaya çalışıyorlar. Oysaki size “Ye” emri veren mide değil ki, o zaman bu ceza neden? Mideyi günah keçisi olarak ilân edip bu kadar zulüm neden? Bu kiloların mimarı eğer mide olsaydı, midesine cerrahi müdahale yapan insanların bu iştah canavarıyla savaşları bitmez miydi?
Açlık beyinde başlar ve beyinde biter. Beyin bir avuç et parçasıdır. Ona yön verense ruhunuzda barındırdığınız akıl ve idrak yeteneğidir. Eğer siz algıda sorun yaşıyorsanız, sapla samanı karıştırmanız da olağandır. Yaşadığının farkında olmayan insan, nasıl gerçek açlığının ne olduğunu bulabilir?

Çoğumuz nefes aldığımızı farketmeden nefes alıp veriyoruz ve rutin bir şekilde, varlıklarından bihaber organlar çalışıyor. Ayaklarımızla fark etmeden yürüyoruz, ellerimizle fark etmeden dokunuyoruz ve en önemlisi ne yediğimizi fark etmeden yutuyoruz. Bu farkına varamamanın beraberinde şükürsüzlüğü, şükürsüzlüğün de israfı getirmesi kaçınılmazdır.

Obezite cerrahisi yöntemlerinin gelecek adına çok belirgin birkaç sakıncasını şöyle sıralayabiliriz:

1- Duygusal toplumlarda mide operasyonları asla işe yaramaz.

2- Ölüm oranları 10 kat artacaktır.

3- Kişiler kendilerini geliştirmek yerine, nasılsa mide kelepçesi ile mucizevî şekilde zayıflanır diye kendisini hiç geliştirmeyecektir.

4- Ortalama kiloda olanlar bile morbid obezlere kelepçe takılıyor diye elinden gelen hiçbir şeyi yapmayacaktır.

5- Takma niyeti olanlar; ya masada kalacak, ya da yersen ölürsün korkusu sonrası KALORİLİ DÜŞÜNCELERLE kanser bile olabilir.

6- Katı gıdayı yasaklayan uzmana inat, çikolatayı, dondurmayı eriterek yiyen birey BEYNİNE TAKAMADIĞI KELEPÇENİN cezasını BEDENİ ve YAŞAMI ile ödeyecektir.

Sonuç itibari ile;

Beyinlere takılmayan kelepçeler, obez ve kilolu olma haline çözüm olamaz!

Biraz mizahi yaklaşımla mevcut düzeni değerlendirecek olursak;  Biz aslında ne maddi olarak bedenigelişerek zayıflama yöntemimizi, ne de düşüncelerimizi kelepçe kavramı ile yan yana veya ilişki içinde düşünmek istemiyoruz. Ama…  Artık çok geç, ne demagoji yapma çabalarının, ne de olgun ve entelektüel bir algı için kendini zorlamanın bir anlamı kalmadı. 2014 yılı itibariyle, ‘obezite ile mücadelede cerrahi yöntemler desteği’ başlığı altında devlet, hayırlısıyla sektörü ve yan sektörleri belli kesimlere peşkeş çekmeğe kalkışırken; hiç kimsenin görüşü bir değer taşımayacak. Yani obez ve adaylarının yüzdelik oranı 80’lere çıkmış, daha açık anlatımla ortalama 5 kişilik ailede yalnızca 1 kişi henüz obez olmamış, önemli değil. Onların fikirleri ve zikirleri kendilerine kalsın, onlar için ‘en akıllılar meclisi’nden kendini gerçekten çok akıllı sanan veya öyle atanan birileri kararını vermiş.

Bu iş olacak! Cerrahi yöntemle olacak… İşin ucunda; sağlık bakanlığı halkın iradesini gereksiz ve aynı zamanda zaten yetersiz buluyor! Sağlık bakanlığı, halkın sağlığını ayrıca önemsiz buluyor ve noktayı koyuyor. Bu iş böyle çözülür.

————————————————————————————————-

Halkının üzüntülerini kendilerine dert edinenler derneği’nin en kadim üyesine anlattık durumu, nedir görüşü diye?

“Kim uğraşsın bireylerle, eğitimle, yaşam kalitesiyle, özveriyle…” Ne diye? Kes gitsin, ha uzayınca tekrar keseriz, pardon bu defa sararız, bağlarız, ya orasını karıştırmayın işte! Hem sünnetçi de zengin olsun, bir kısmına şenlik olsun, pazarda hareket olsun…  Ha çoğunluğun canı mı yanacak? Olsun, hayırlara vesile olsun… Yeter ki bir kesimin gözü doysun. Vatan sağ olsun!

—————————————————————————————————

Her ne kadar konuya esprili yaklaşmaya çalışsak da, bir şeyler gözümüze batıyor, acı veriyor. ‘Obeziteye Çözüm’ boyutuna akılcı, samimi ya da yalnızca insani, yani kirletilmemiş duygularla bakabilmeyi başardığımızda dahi; gerçek çözümün bu yöntemlerde olamayacağını çok net görebiliriz.

Lakin konu çözüm bulma boyutundan ötelere uzanıp, kendi toplumunun karakterinin planlı tüketilmesi yönünde atılan adımlar olmaya yönelmiştir. Böyle bir süreç sonunda çaresizlikten umutsuzluğa; anlaşılamamaktan yoksunlaşmaya doğru yol alınmasıyla, ölümcül vakaların artması da kaçınılmaz olacaktır.

Arzu edilen sonuçlara cerrahi yöntemlerle de ulaşılamayacağı algılandığında, başaramama duygusunun ümitsizliğe, kaygılı ve korku dolu depresif bir iç dünyaya sebep olacağı aşikârdır. Bireysel değersizlik hisleri, duygusal- sosyal yaşamında ve varsa iş yaşamında da çok olumsuz izler bırakacağı gözden kaçmayacaktır.

Sonunda, nitelikli hedefler edinmekten veya bunları benimsemekten uzak, özgüveni bir hayli azalmış, pasif ve kendini sevmeyen, mücadele gücü kalmayan bireylerin oluşturacağı tatminsiz, topluca şekillendirilebilir, değer tüketen bir toplum ortaya çıkacaktır.

Diğer tarafta -birkaç hamle ile statü, maddiyat ve güç kapkaççılığını benimseyen, hak edilmeyen liyakat ve korunma destekleri ile şişirilmiş özgüven entegre edilmiş- adil olmayan bir kesim üretilecektir!

Kimler adına veya Ne için?

Yoksa ‘Mide Kelepçesi’ ve ardından gelmesi planlanmış, ek girişimler bir araç, bir vesile de; bu tabloya ulaşmak mıdır asıl hedefiniz?

Bizler Omder olarak, kilolu ve obezler için, insanımız için, sağlıklı birey ve toplum için, üzerimize düşeni özveriyle ve bilinçle yerine getireceğiz! Hiç kimsenin yanlış veya art niyetli kararı yanına kâr kalmayacaktır.

OMDER(OBEZİTE MÜCADELE DERNEĞİ)

HK PERFORMANS ONLİNE KİLOBEKÇİLİĞİ İÇİN TIKLAYIN

HK PERFORMANS ZAYIFLAMA KAMPI

_En etkili zayıflama kamp adresleri

-Sağlıklı ve kalıcı zayıflama kampı

-İstanbul’daki zayıflama kampları

– Ve zayıflama kampları hakkında herşey…devamı gelecek.

———————————————————————————–

Bahar ve yaz ayları kilo problemi olanlar için de büyük bir fırsattır. Zayıflama kamplarında sağlıklı ve kalıcı zayıflayanlar zayıflama kamplarını diğer zayıflama tekniklerinden ayıran ayrıcalıkları bilirler. Zayıflama kamplarında hem tatil yapma hem de zayıflama şansına sahip olmak için birçoğumuz zayıflama yöntemi tercihimizi zayıflama kamplarından yana yaparız. Zayıflama kampları hakkında merak ettiğiniz her şeyi sitemizde bulabilirsiniz.

———————————————————————————

Etiket: Zayıflama kampları adresleri, Türkiye’deki zayıflama kampları,İstanbul’daki zayıflama kampları, Ankara’daki zayıflama kampları, Antalya’daki zayıflama kampları,Bursa’daki zayıflama kampları,En ekonomik zayıflama kampları,En etkili zayıflama kampları, Sağlıklı zayıflama kampları,Sağlıklı kilo verme kampları, Hızlı kilo verme kampları,Hızlı zayıflama kampları, Hızlı zayıflatan kamplar, Popüler zayıflama kampları, Zayıflama Kampları fiyatları, Zayıflama kampları adresleri, Zayıflama kamp yorumları, Zayıflama kampında zayıflama başarıları,detoks çayı, özel detoks yogası, meditasyonlar, doğa yürüyüşleri ve diğer zihinsel ve bedensel etkinlikler, zayıflama kampı detoks programları, detox kampları, detox kampları İstanbul, İstanbul detox kampları,arınma kampları, detox nedir, detox teknikleri, detox ile zayıflama, yaz detox kampı, sonbahar detox kampları, ilkbahar detox kampları, izmir detox arınma kampı, İstanbul detox-arınma kampı, zayıflama kamplarında detox,detox kamp çalışmaları

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s